Image

Kevinas, Tomas ir kiti :) 23 metų amžiaus. Tai mūsų 4 išdykėliai stručiai. Parko chuliganai, visada ir visur turintys dalyvauti. Daugiausia dėmesio sulaukiantys parko gyventojai, kurie jaučiasi tarsi būtų šio parko šeimininkai. Vieninteliai gyvūnai kurių jie prisibijo, tai Highland galvijai. Afrikinis strutis yra stambiausias paukštis, kilęs iš Afrikos. Bėgdamas gali išvystyti 50 km/h greitį. Šiemet patelės  jau turi pradėti dėti kiaušinius, todėl būkite dėmesingi ir nesuvažinėkite ! Kelios patelės deda į bendrą lizdą iki 5060 kiaušinių. Kiaušinio masė 1,11,6 kg. Dienomis peri pasikeisdamos patelės, o naktimis – patinas. Jis vedžioja ir jauniklius.  DĖMESIO - STRUČIAI YRA PAVOJINGI GYVŪNAI, TODĖL TURITE SAUGOTIS IR VENGTI KONTAKTO SU JAIS.

Image

Dvi muflonų porelės migruoja po visą parko teritoriją ir visada yra užsiėmę savo reikalais. Jeigu juos rasite ir nufotografuosite iš priekio - Jums pasisekė :) Tai kalnų avys kilę iš pietų Europos. Manoma, kad Muflonai yra visų avių veislių protėviai. Šiais metais tikimės muflonų jauniklių, todėl gali būti, kad kai apsilankysite safaryje, jų rasite jau ir daugiau :)

Image

Pilkoji gervė arba gervė - gervinių šeimos paukštis.

Image

Tai pirmieji mūsų parko gyventojai, apsigyvenę pas mus 2012 metais. Šiandien kaimenėje jau virš 150 danielių. Gegužės -birželio mėnesiais sulaukiame mažų "bembiukų", todėl visada įdomu apsilankyti safaryje šiuo laiku. Danielių patinai numeta ragus kiekvieną pavasarį ir per vasarą vėl juos ataugina - dar didesnius ir gražesnius. Todėl rudeniop jau galėsite stebėti patinų kovas, o jų ragai bus visiškai užaugę. Danieliai kilę iš Vidurio Europos, Lietuvoje retai sutinkami laisvėje ir dažniausiai auginami voljeruose. Pabandykite surasti ir nufotografuoti kelis išskirtinius tamsios spalvos danielius, baltąją danielę ir, aišku, patį didžiausią patiną su didžiausiais ragais :)

Image

Baltasis gandras – gandrinių šeimos atstovas.

Image

Jau antrus metus parke ganosi 12 šių galvijų. Tai Škotijos kalnų gyventojai su ilgu kailiu ir dideliais ragais. Jų kailis yra dviejų sluoksnių, tad puikiai apsaugo atšiauriomis oro sąlygomis ir suteikia jiems iškirtinę išvaizdą. Nepasigaukite jų tingumu, jie gali greitai bėgti ir pulti. Karštomis popietėmis šiuos galvijus rasite miegančius krūmų pavėsyje arba besimaudančius vandenyje. Jie parko karaliai ir niekas nedrįsta pastoti jiems kelio, net visureigiu teks apvažiuoti gulintį Heilandą, nes jis iš kelio nesitrauks. Raskite ir nufotografuokite bandos vadą - "Juodajį velnią".
DĖMESIO - VENKITE PRIVAŽIUOTI PER ARTI ŠIŲ GYVŪNŲ IR JOKIAIS BŪDAIS NEBANDYKITE JŲ GLOSTYTI AR IŠKIŠTI RANKAS PRO LANGĄ. JIE GALI SU SAVO RAGAIS RIMTAI JUS SUŽALOTI IR SUGADINTI VISUREIGĮ.

Image

Rudoji lapė - šuninių šeimos žinduolis.

Image

Upinis bebras - stambiausias Lietuvos graužikas, sveriantis 2026 kg.

Image

Pilkasis kiškis - kiškinių šeimos žinduolis.

Image
Alpakos

Trys išdykę, smalsūs ir linksmi alpakų patinėliai visada pralinksmins jus safario metu. Alpakos yra panašios į lamas, tačiau jos yra truputį mažesnės, o kailiukas labiau garbanotas. Alpakos kilusios iš Pietų Amerikos, kupranugarių šeimos.

Image
Lamos

Mikas ir Morka. 35 metų amžiaus. Tai mūsų parko lamų porelė atvykusi praeitais metais. Jos visada kartu ir dažniausiai visą dieną praleidžia ant lamų kalnelio. Jeigu nuotaika gera, tai gali prieiti ir prie safario visureigio lango :)  Lamos kilusios iš Pietų Amerikos, kupranugarių šeimos ir yra bandos gyvūnas. Šiais metais laukiame lamų šeimos padidėjimo :)

Image
Asiliukai

Šrekas ir Fiona, naujoji parko porelė, kuri tikimės pakartos stručių sekmės istoriją ir bus parko labiausiai fotografuojami gyvūnai :) Asilai kilę iš Afrikos. Dažniausiai buvo naudojami kaip pagalbininkai įvairiuose ūkio darbuose. Asilai garsėja savo užsispyrimu, tačiau yra protingi, draugiški ir linksmi gyvūnai. 

Image
Velso poniai

Naujieji parko gyventojai. Velso ponių porelė kilusi iš Anglijos, 120cm ūgio. Senovėje jie buvo naudojami kaip pašto arkliukai ir dirbdavo anglių kasyklose. Tikimės, kad kai apsilankysite vasarą jau turėsime ponių šeimynos pagausėjimą :) (Dėl veterinarinių procedūrų šie augintiniai į parką sugrįš nuo 06 01.)