Image

Kevinas, Tomas ir kiti :) 2-3 met amžiaus. Tai mūsų 5 išdykeliai stručiai. Parko chuliganai, kurie visada ir visur turi dalyvauti. Daugiausia dėmesio sulaukiantys parko gyventojai, kurie jaučiasi lyg būtų šio parko šeimininkai. Vienintelis gyvūnas kurio jie prisibijo, tai Highland galvijai. Afrikinis strutis tai stambiausias paukštis, kilęs iš Afrikos. Bėgdamas gali išvystyti 50 km/h greitį.Šiemet patelės  jau turi pradėti dėti kiaušinius, todėl būkite dėmesingi ir nesuvažinėkite ! Kelios patelės deda į bendrą lizdą iki 50-60 kiaušinių. Kiaušinio masė 1,1-1,6 kg. Dienomis peri pasikeisdamos patelės, o naktimis – patinas. Jis vedžioja ir jauniklius.  DĖMESIO - STRUČIAI YRA PAVOJINGI GYVŪNAI, TODĖL TURITE SAUGOTIS IR VENGTI KONTAKTO SU JAIS.

Image

Dvi muflonų porelės migruoja po visą parko teritoriją ir visada užsiėme savo reikalais. Jeigu juos rasite ir nufotografuosite iš priekio, tai Jums pasisekė :) Tai kalnų avys kilę iš pietų Europos, manoma, kad Muflonai yra visų avių veislių proteviai. Šiais metais tikimės muflonų jauniklių, todėl gali būti kad  kai važiuosite safari, jų rasite jau ir daugiau :)

Image

Pilkoji gervė arba gervė - gervinių šeimos paukštis.

Image

Tai pirmieji mūsų parko gyventojai, apsigyvenę pas mus nuo 2012 metų. Šiandien kaimenė jau virš 150 danielių. Gegužės -birželio mėnesiais sulaukiame mažų "bembiukų", todėl visada įdomu važiuoti safarį šiuo laiku. Danielių patinai numeta ragus kiekvieną pavasarį ir per vasarą vėl juos ataugina - dar didesnius ir gražesnius. Todėl rudeniop, jau galėsite stebėti patinų kovas ir jų ragai bus visiškai užaugę. Danieliai kilę iš Vidurio Europos, Lietuvoje retai sutinkami laisvėje ir dažniausiai auginami voljeruose. Pabandykite surasti ir nufotografuoti kelis išskirtinius tamsios spalvos danielius, baltąją danielę ir aišku, patį didžiausią patiną su didžiausiais ragais :)

Image

Baltasis gandras – gandrinių šeimos atstovas.

Image

Jau antrus metus parke ganosi 12 šių galvijų.Tai Škotijos kalnų gyventojai su ilgu kailiu ir dideliais ragais. Jų kailis yra dviejų sluoksnių ir puikiai juos apsaugo atšiauriomis oro sąlygomis ir,aišku, suteikia jiems iškirtinę išvaizdą. Nepasigaukite jų tingumu, jie gali greitai bėgti ir pulti. Karštomis popietėmis juos rasite miegančius krūmų pavėsyje arba besimaudančius vandenyje. Jie parko karaliai ir niekas nedrįsta pastoti jiems kelio, net visureigiu teks apvažiuoti gulinti Heilandą, nes tikrai jie nasitrauks jums iš kelio. Raskite ir nufotografuokite bandos vadą - "Juodajį velnią". DĖMESIO - VENKITE PRIVAŽIUOTI PER ARTI ŠIŲ GYVŪNŲ IR JOKIAIS BŪDAIS NEBANDYKITE JŲ GLOSTYTI AR IŠKIŠTI RANKAS PRO LANGĄ. JIE GALI SU SAVO RAGAIS RIMTAI JUS SUŽALOTI IR SUGADINTI VISUREIGĮ.

Image

Rudoji lapė - šuninių šeimos žinduolis.

Image

Upinis bebras - stambiausias Lietuvos graužikas, sveriantis 20-26kg.

Image

Pilkasis kiškis - kiškinių šeimos žinduolis.

Image
Alpakos

Trys alpakų patinėliai, visada pralinksmins jus safario metu. Išdykę,smalsūs ir linksmi. Alpakos yra mažesnės ir labiau garbanoto kaliuko, nei lamos. Todėl nesumaišykite jų :) Alpakos kilę iš Pietų Amerikos, kupranugarių šeimos. Tai draugiški gyvūnai gyvenantis bandose.

Image
Lamos

Pūkis ir Pūkė. 3-5 metų amžiaus.Tai mūsų parko lamų porelė atvykusi praeitais metais. Jos visada kartu ir dažniausiai visą dieną praleidžia ant lamų kalnelio. Jeigu nuotaika gera, tai gali prieiti ir prie safario visureigio lango :)  Lamos kilę iš Pietų Amerikos, kupranugarių šeimos, yra bandos gyvūnas. Šiais metais laukiame lamų šeimos padidėjimo :)

Image
Asiliukai

Šrekas ir Fijona, naujoji parko porelė, kuri tikimės, kad pakartos stručių sekmės istoriją ir bus parko labiausiai fotografuojami gyvūnai :) Asilai kilę iš Afrikos, dažniausiai buvo naudojami, kaip pagalbininkai įvairiuose ūkio darbuose. Asilai garsėja savo užsispyrimu, tačiau tai yra protingas, draugiškas ir linksmas gyvūnas.

Image
Velso poniai

Naujieji parko gyventojai ir tikimės, kad suteiks jums daug džiaugsmo stebint juos laisvaicrisnojančius parke. Velso ponių porelė kilusi iš Anglijos, jų ūgis yra apie 120cm. Senovėje jie buvo naudojami kaip pašto arkliukai ir dirbdavo anglių kasyklose. Tikimės, kad kai apsilankysite vasarą jau turėsime ir padidėjimą ponių šeimynos :)